Czy ubezpieczenie turystyczne jest opłacalne?

Pomimo że jest już po okresie wakacyjnym, to wciąż wiele osób decyduje się na podróże w różne zakątki świata. Najczęściej jest to Egipt, Turcja, Grecja, Zanzibar, czy też Wyspy Zielonego Przylądka. Jedne z kierunków są bliższe, a inne niemal na drugim końcu świata. Bez względu na to, jak daleko się wybieramy, to warto się ubezpieczyć. Czy rzeczywiście warto? Co takiego może się wydarzyć? Sprawdźmy ofertę ubezpieczyciela Aviva.

Polisa turystyczna

Zacznijmy od niesamowicie ważnej rzeczy. Gdy opuszczamy nasz kraj, to nasze ubezpieczenie zdrowotne poniekąd przestaje działać. Oczywiście mamy jeszcze darmową kartę EKUZ. Jest ona ważna na terenie Unii Europejskiej i nie gwarantuje do końca bezpłatnego leczenia poza granicami Polski. Ochronę w stu procentach zapewnia nam tylko i wyłącznie ubezpieczenie turystyczne. To właśnie dzięki tej polisie ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty związane z leczeniem, na które się umówiliśmy z Avivą.

Zatem czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne? Jak najbardziej tak. Nigdy nie wiemy, co nam się przytrafi. Możemy być najbardziej ostrożną osobą na świecie, ale zdarza się także, że coś się stanie nie z naszej winy, a ucierpimy. Wystarczy, że się potkniemy i skręcimy kostkę, bądź też ktoś przez przypadek na nas wpadnie, a to my stłuczemy nogę. Choroby niestety także się zdarzają. Skomplikowane schorzenia, które wymagają operacji, czy też zwykły ból zęba, to tylko niektóre z możliwych zdarzeń. Takich przykładów może być cała masa. Może się okazać, że będziemy potrzebowali pomocy lekarza i to właśnie w takiej sytuacji będzie sobie za to dziękować, że zdecydowaliśmy się na polisę turystyczną Aviva. Pokryje ona wszelkie koszty, które są związane z ewentualnym leczeniem, czy też hospitalizacją.

Co konkretnie obejmuje turystyczna polisa?

Polisa turystyczna działa w miejscu docelowym podróży wybranym przez nas. Warto także w polisie uwzględnić kraje dodatkowe, w których w tym czasie będziemy się znajdować. Nawet gdy będzie to jedynie przesiadka w czasie lotu. Ubezpieczenie podróżne pokrywa wszelkie koszty leczenia w państwowych placówkach oraz prywatnych.

Ubezpieczenie także pokrywa koszty medycznego transportu do Polski. W co po niektórych krajach koszty leczenia są naprawdę bardzo wysokie, warto zatem pamiętać, aby razem z ubezpieczeniem uzgodnić korzystną gwarancyjną sumę. To właśnie ona jest także pieniężną granicą, której nie przekroczy ubezpieczyciel w razie wypłaty odszkodowania.